Grand Prix Limburg

Categorie: Website

Grand Prix Limburg

Toernooiencyclus van Limburgse rapidtoernooien

De Grand Prix Limburg (GPL) is een toernooiencyclus van rapidtoernooien die door of onder auspiciën van een bij de Limburgse Schaakbond aangesloten club worden georganiseerd. Op deze toernooien kunnen punten verzameld worden voor de totaalstand van de Grand Prix. Er zijn drie categorieën (naar speelsterkte).

Voor deelname aan de toernooien is een bondslidmaatschap niet verplicht, maar in de officiële eindstand worden alleen de spelers opgenomen die bondslid zijn via een persoonlijk lidmaatschap of via een bij de Limburgse Schaakbond aangesloten vereniging.

De naam Grand Prix Limburg geldt met ingang van het seizoen 2023/2024; daarvóór was de naam Senioren Grand Prix.

Programma 2023/2024

In het seizoen 2023/2024 tellen de onderstaande rapidtoernooien mee voor de Grand Prix Limburg:

Datum Toernooi Vereniging
9 september 2023 Parkstad Open SV Voerendaal
28 oktober 2023  Stadsherberg Ald Weishoès Rapidtoernooi Venlo
7 januari 2024 Nieuwjaarstoernooi 't Pionneke
6 april 2024 Nunhems Schaaktoernooi SV Leudal
28 april 2024 Rapidtoernooi "Maastricht 104 Rapid" Maastricht

Tussenstand

Na de eerste drie toernooien is de tussenstand opgemaakt, Voor deze tussenstand klik op de hyperlink hier onder.

Tussenstand

Reglement

Voor het reglement van de Grand Prix Limburg klik op de hyperlink hier onder.

Reglement

Prijzengelden

Categorie 1800+:

1e prijs € 40,-

2e prijs € 30,-

3e prijs € 20,-

Categorie 1600-1800

1e prijs € 35,-

2e prijs € 25,-

3e prijs € 15,-

Categorie 0 – 1599:

1e prijs € 30,-

2e prijs € 20,-

3e prijs € 10,-

Voor het innen van hun prijs kunnen de prijswinnaars zich tot uiterlijk 1 okt. van het nieuwe seizoen melden bij de penningmeester van de LiSB; daarna vervalt het recht op de prijs.

Eindstanden (nrs. 1 t/m 3)

A groep  B groep C groep
2024
1.
2.
3.
2023
1. Peter Schoeber Arthur Hendrickx Dai Heinen
2. Jozef Simenon Leo Hovens Wil Lindelauf
3. Narcis Sofic Robin Meinders Rob Haarsma
2022 niet gespeeld niet gespeeld niet gespeeld
2021 niet gespeeld niet gespeeld niet gespeeld
2020
1. Jan Broekhuis Ernest Gerritsen Bert Gerards
2. Jozef Simenon Hein de Boer Marc Widlak
3. Henk van Gool Christiaan Drissen Rob Haarsma
2019
1. Jozef Simenon Ernest Gerritsen Rob Haarsma
2. Henk van Gool Bill Kortenoeven Marc Widlak
3. Eduard Coenen Richard Orbons Alexander Stakenburg
2018
1. Henk van Gool Guus de Boer Rob Haarsma
2. Jozef Simenon Hein de Boer Marc Widlak
3. Peter van Dinteren Jack Vossen Bert Gerards
2017
1. Jozef Simenon Arthur Hendrickx Marc Widlak
2. Peter van Dinteren Richard Orbons Rob Haarsma
3. Henk van Gool Hans Leenders Frank van Overbeek
2016
1. Jozef Simenon Arthur Hendrickx Marc Widlak
2. Peter van Dinteren Pim Lammes Rob Haarsma
3. Henk van Gool Bill Kortenoeven Alexander Rutten
2015
1. Jozef Simenon Arthur Hendrickx Sophie van Stiphout
2. Peter van Dinteren Pim Lammes Jack Vossen
3. Marcel van Haren Bill Kortenoeven Marc Widlak
2014
1. Jozef Simenon Pim Lammes Marc Widlak
2. Dirk Bergmans Arthur Hendrickx Sophie van Stiphout
3. Peter van Dinteren Siem van Dael Paul Lemmens
2013
1. Peter van Dinteren Arthur Hendrickx Pim Lammes
2. Dirk Bergmans Igor Erin Marc Widlak
3. Joep Nabuurs Maarten Toll Hans Leenders
2012
1. Peter van Dinteren Sjef Senden Marc Widlak
2. Arthur Hendrickx Igor Erin Ad Burgmans
3. Jozef Simenon Bram Brassé Hans Leenders
2011
1. Peter van Dinteren Bram Brasse Dick Klokgieters
2. Narcis Sofic Arthur Hendrickx Sjors Clabbers
3. Melvin Smit Rene Chappin Hans Leenders
2010
1. Peter van Dinteren Rene Chappin Hans Leenders
2. Jerzy Cebula Jan op de Laak Kim Clabbers
3. Piet Thijssen Igor Erin Jo Bloem
2009
1. Eric Schouten  Sjef Senden Eric Barentsen
2. Peter van Dinteren Jerzy Cebula Paul Peters
3. Narcis Sofic Igor Erin Kim Clabbers
2008
1. Peter van Dinteren Melvin Smit Jo Schreinemachers
2. Narcis Sofic Arthur Hendrickx Theo van Tilburg
3. Eduard Coenen Hans van Mulekom Thijs Heijltjes
2007
1. Narcis Sofic Arthur Hendrickx Theo Gransier
2. Eduard Coenen Melvin Smit Hans Palm
3. Peter van Dinteren Jo Schreinemachers Paul van der Ven
2006
1. Hans van Mulekom Rene Chappin Guus de Boer
2. Eduard Coenen Melvin Smit Thieu van Pol
3. Peter van Dinteren Frank van Odijk Sander Ketzer
2005
1. Peter van Dinteren Pim du Chatinier Thieu van Pol
2. Fred Schotanus Jo Schreinemachers Anouk Haroutiunian
3. Hans Ouwersloot Peter Daemen Hub Ebel
2004
1. Andy Nelissen Hans van Mulekom Wouter Smeets
2. onbekend onbekend onbekend
3. onbekend onbekend onbekend
2003
1. Ger Janssen Arthur Hendrickx Pim du Chatinier
2. Hans Dam Jack Lemaire Jo Coort
3. Peter van Dinteren Paul Halmans Thieu van Pol
2002
1. Richard Evers Arthur Hendrickx Harald Blankertz
2. Gaston Dörenberg Thieu van Pol Marcel Drummen
3. Ralf Didden Jack Lemaire Hub Ebel
2001
1. Richard Evers Peter Daemen W. Erkens
2. Peter van Dinteren Arthur Hendrickx Harald Blankertz
3. Gaston Dörenberg Jo Schreinemachers Pim du Chatinier
2000
1. Peter van Dinteren Arthur Hendrickx B. van Kersschaver
2. onbekend onbekend onbekend
3. onbekend onbekend onbekend
1999
1. Marcel Winkels Jack Lemaire Jo Coort
2. Peter van Dinteren Jo Schreinemachers Thieu van Pol
3. Tom Bus Arthur Hendrickx Paul Dreuning
1998
1. Gaston Dorenberg M. Barbary H. Wegman
2. Marcel Winkels Jo Schreinemachers E. Fleischman
3. Peter van Dinteren P. Daemen K. Hollander
1997
1. Marcel Winkels M. Barbary Ashraf Ibrahim
2. Peter van Dinteren Arthur Hendrickx B. Fleischmann
3. Geert Peeters Bart Koelman K. Hollander
1996
1. Ger Janssen Arthur Hendrickx Freddy Cleuren
2. Marcel Winkels Ger Deichmann Wil Erkens
3. Ismet Burovic Wilfried Gerards Rene Chappin
1995
1. Gaston Dörenberg J. Cörvers M. Schlösser
2. Ger Janssen Ger Hahn Freddy Cleuren
3. Leo Maessen Ger Deichmann René Weerts

Eindstanden (volledig)

1995

1996

1997

1998

1999

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2023